Արտակ Շադյանը ղեկավարում է ԻԼԳ պարտքերի հավաքագրման թիմը:
Նա մասնագիտացած է խնդրահարույց վարկերի հետգանձման գործառույթներում, մասնակցում է արտադատական և դատական փուլերում բանակցային գործընթացներին, լրացուցիչ մասնագիտացած է նաև կատարողական վարույթի, սնանկության և բանկային իրավունքի ոլորտներում:
Արտակ Շադյանը նաև քաղաքացիական և վարչական դատավարությունում ներկայացուցչության մեծ փորձ ունի:
- Ներկայացրել է ՀՀ ԱՆ հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության, Արարատբանկ ԲԲԸ-ի  և «ՍԵՖ ԻՆՏԵՐՆԵՅՇՆԼ ՈՒՆԻՎԵՐՍԱԼ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆ» ՍՊԸ-ի շահերը ՀՀ դատարաններում։
- Տրամադրել է նշված կազմակերպություններին  ընթացիկ իրավաբանական խորհրդատվություն և կատարել է դրանց իրավական ապահովման ուղղված այլ աշխատանքներ:
- Իրականացրել է կատարողական վարույթների նկատմամբ վերահսկողություն և խորհրդատվություն դիմում-բողոքների վերաբերյալ։
- Իրականացրել է բանակցային գործառույթներ նշված կազմակերպությունների խնդրահարույց վարկերով հաճախորդների հետ:
- Մասնակցել է մի շարք օրենսդրական ակտերի նախագծերի մշակմանը, մասնավորապես` կատարողական վարույթի, արբիտրաժային իրավունքի ոլորտներում:
Այլ աշխատանքներ
Արտակ Շադյանը նախկինում աշխատել է Դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայությունում` զբաղեցնելով տեսչական և վերլուծական բաժնի առաջին կարգի խորհրդատուի, իրավաբանական բաժնի առաջատար խորհրդատուի պաշտոնները:
Այնուհետև աշխատել է Արարատբանկ ԲԲԸ-ում՝ որպես իրավաբան։
Աշխատել է նաև «ՍԵՖ ԻՆՏԵՐՆԵՅՇՆԼ ՈՒՆԻՎԵՐՍԱԼ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆ» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան, որոշ ժամանակ զբաղեցրել է իրավաբանական բաժնի պետի պաշտոնը։

He is specialized in problematic loan repayment procedures, particiaptes in negotiation processes at extrajudicial and judicial stages and is additionally specialized in sectors of Enforcement Proceedings, Bankruptcy and Banking Law.
Artak Shadyan has also big experience in representation in civil and administrative litigations.
- Represented interests of the Compulsory Enforcement Service at the RA Ministry of Justice, Araratbank OJSC and “SEF INTERNATIONAL UNIVERSAL CREDIT ORGANIZATION” LLC at the RA courts.
- Provided current legal consulting to the mentioned companies and did other works to ensure their legal provision.
- Carried out supervision over enforcement proceedings and advised on complaints.
- Carried out negotiations with the clients of the mentioned companies having problematic loans.
- Participated in drafting several legal acts, in particular in the sectors of Enforcement Proceedings, Arbitration.
Other experience
Artak Shadyan has worked at the Compulsory Enforcement Service and held offices of First-class Consultant at the Inspection and Analysis Department and of Legal Adviser at the Legal Department.
Later worked at Araratbank OJSC as a lawyer.
Has also worked at “SEF INTERNATIONAL UNIVERSAL CREDIT ORGANIZATION” LLC as a lawyer and has temporarily held office of Head of the Legal Department.