Արտակ Շադյանը ղեկավարում է ԻԼԳ պարտքերի հավաքագրման թիմը:
Նա մասնագիտացած է խնդրահարույց վարկերի հետգանձման գործառույթներում, մասնակցում է արտադատական և դատական փուլերում բանակցային գործընթացներին, լրացուցիչ մասնագիտացած է նաև կատարողական վարույթի, սնանկության և բանկային իրավունքի ոլորտներում:
Արտակ Շադյանը նաև քաղաքացիական և վարչական դատավարությունում ներկայացուցչության մեծ փորձ ունի:
- Ներկայացրել է ՀՀ ԱՆ հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության, Արարատբանկ ԲԲԸ-ի  և «ՍԵՖ ԻՆՏԵՐՆԵՅՇՆԼ ՈՒՆԻՎԵՐՍԱԼ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆ» ՍՊԸ-ի շահերը ՀՀ դատարաններում։
- Տրամադրել է նշված կազմակերպություններին  ընթացիկ իրավաբանական խորհրդատվություն և կատարել է դրանց իրավական ապահովման ուղղված այլ աշխատանքներ:
- Իրականացրել է կատարողական վարույթների նկատմամբ վերահսկողություն և խորհրդատվություն դիմում-բողոքների վերաբերյալ։
- Իրականացրել է բանակցային գործառույթներ նշված կազմակերպությունների խնդրահարույց վարկերով հաճախորդների հետ:
- Մասնակցել է մի շարք օրենսդրական ակտերի նախագծերի մշակմանը, մասնավորապես` կատարողական վարույթի, արբիտրաժային իրավունքի ոլորտներում:
Այլ աշխատանքներ
Արտակ Շադյանը նախկինում աշխատել է Դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայությունում` զբաղեցնելով տեսչական և վերլուծական բաժնի առաջին կարգի խորհրդատուի, իրավաբանական բաժնի առաջատար խորհրդատուի պաշտոնները:
Այնուհետև աշխատել է Արարատբանկ ԲԲԸ-ում՝ որպես իրավաբան։
Աշխատել է նաև «ՍԵՖ ԻՆՏԵՐՆԵՅՇՆԼ ՈՒՆԻՎԵՐՍԱԼ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆ» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան, որոշ ժամանակ զբաղեցրել է իրավաբանական բաժնի պետի պաշտոնը։

Артак Шадян руководит командой ILGпо взысканию долгов.
Он специализируется на погашении проблемных кредитов, участвует в переговорных процессах на внесудебных и судебных стадиях, а также специализируется на исполнительном производстве, банкротстве и банковском праве.
Артак Шадян также имеет большой опыт представительства в гражданском и административном судопроизводстве.
- представление интересов Службы принудительного исполнения судебных решений Министерства юстиции РА, ОАО «Араратбанк» и ООО «СЕФ ИНТЕРНЕЙШНЛ УНИВЕРСАЛЬНАЯ КРЕДИТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ» в судах Республики Армения;
- предоставление текущей юридической консультации данным организациям и осуществление иных действий направленный на правовое обеспечение интересов организаций;
- осуществление надзора и консультирование по вопросам исполнительного производства;
- проведение переговоров с клиентами по проблемным кредитам;
- участие в разработке ряда законодательных актов, в частности, в области исполнительного производства и арбитража.
Членство:
Член Палаты адвокатов РА
Предыдущий опыт:
Артак Шадян работал в Службе принудительного исполнения судебных актов, занимая должности консультанта первой категории инспекционно-аналитического отдела, ведущего специалиста юридического отдела.
Затем Артак работал в ОАО «Араратбанк» в качестве юриста.
Артак также являлся юристом в ООО «СЕФ ИНТЕРНЕЙШНЛ УНИВЕРСАЛЬНАЯ КРЕДИТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ» в течение некоторого времени в качестве главы юридического отдела.